акцизи

Пронајдени се 5 резултати на тема „акцизи“
Вести

Стојаноски: ВМРО-ДПМНЕ изработи два закони со кои акцизата за горивата ќе се преполови, го повикуваме мнозинството на итна седница да ги изгласаме

Власта во текот на вчерашниот ден потврди дека нема допир со реалноста. За првпат во историјата литар бензин чини над 100 денари, а ни...
Вести

НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ ПОШТЕДЕН: Зголемувањето на акцизата на горивата ќе ги покачи цените на продуктите за широка потрошувачка

Во емисијата „А што не е јасно“ на телевизија Алфа гостуваше Билјана Муратовска од здружението на превозници МАКАМ Транс која жестоко...