акција

Пронајдени се 21 резултати на тема „акција“
Хроника

Осум лица приведени во големата акција во Скопје: Најдено големо количество на дрога, соработниците на убиениот лихвар уапсени

Заврши големата полициска акција која се одвиваше во Сингелиќ, Арачиново и Битпазар. Според нeoфициjaлнитe првични информации, пронајдена...
Хроника

При претрес во затворот Идризово одземени 6 мобилни телефони- за да ја спречат акцијата затворениците предизвикале пожар

При претрес на неколку келии во затворот Идризово биле пронајдени шест мобилни телефони. За да ја спречат акцијата, затворениците предизвикале...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: МВР лаже дека вчера имало голема полициска акција против терористи и радикали само за да ги покрие скандалите и криминалите на власта

Од ВМРО-ДПМНЕ реагира на акцијата на Министерството за внатрешни работи велејќи дека Оливер Спасовски и СДСМ се срам за Република Македонија. -Нивните...
Вести

Паднаа поради пет тони кокаин: Погледнете ја спектакуларната полициска акција во која се уапсени тројца Хрвати (ВИДЕО)

Тројца хрватски државјани се уапсени на крајот на јуни во близина на Азорските и Канарските острови, на две едрилици кои од Јужна Америка...