ајвар

Пронајдени се 24 резултати на тема „ајвар“
Храна и пијалаци

Наскоро почнува сезоната на ајвар! Еве дали е навистина здрав, морате да го знаете ова пред да го купите!

Зимницата е толку топол и убав збор. Кога одиме по улица и ни замириса на пиперка, сè автоматски запира, повеќе не ве нервира сообраќајот,...
Познати

Двете фолкерки во „ајвар дуел“: Сани Гроздановска и Стојне Николова вкрстија вредни раце за да покажат која подобро и побрзо лупи пипер (ВИДЕО)

Ајварот е омиленето традиционално македонско јадење и белег на есента, а посебно кога е пресно подготвен. Колку само добро мириса, а...
Познати

Се врати од луксузниот одмор па се фати за работа: Уште една македонска пејачка го запали ќумбето и започна да меша ајвар (ФОТО)

Улиците и маалата во нашата земја, за време на есенските месеци мирисаат на печени пиперки, затоа што ова е идеално време за подготвување...
Познати

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката (ВИДЕО)

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево. Имено таа на Фејсбук постави видео на кое...
Познати

Живее во вила со базен, но во дворот пече пиперки- оваа српска пејачка лежи на пари, но ајвар не сака да купи и го прави сама (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ ужива со семејството во нејзиниот дом во Стара Пазова. Сека своето слободно време го поминува дома, каде ужива...