ајкула

Пронајдени се 38 резултати на тема „ајкула“
Регион

Паника на Јадранот: Огромна бела ајкула допливала на самиот брег, туристите бегаа од водата, а жителите изненадени! (ВИДЕО)

Мирниот град покрај брегот на јадранот го вознемири веста дека во близина на една од нивните плажи на самиот брег се појави огромна...