ај кју

Пронајдени се 14 резултати на тема „ај кју“
Познати

Ја претставуваше Македонија на Евровизија, а сега си заминува од истата- познатата пејачка и нејзиниот сопруг си заминаа од земјава (ФОТО)

Марија и Бојан од „Ај Кју“ се селат од Македонија и ќе живеат во Лондон. Тие денеска заминаа за Англија, откако неодамна добија виза....
Познати

Беше прогласена за најлошо облечена на Евровизија, а сега ја отвори душата: Македонската пејачка со емотивна исповест, „живеам сама…“ (ФОТО)

Марија од „Eye Cue“ ја отвори душата пред широката јавност. Македонската пејачка на својот Инстаграм профил за првпат сподели со што се...
Познати

Војната нема крај: Откако Би Би Си се помајтапи со стајлингот на македонската претставничка, дизајнерот на креацијата удри по хејтерите

Откако Македонија не успеа да се пласира во финалето на Евровизија, очекувано како лавина следеа коментарите на домашно ниво од типот...
Познати

Жешкиот стајлинг ќе ве остави без здив: Македонската претставничка ја имаше втората проба на Евровизија (ВИДЕО)

Во Лисабон денеска се одржаа вторите проби на евровизиските учесници, а овој пат имаме можност да видиме како ќе изгледаат нивните настапи...
Познати

Не се труди да победиш на Евровизија, само покажи го задникот: Фановите удрија по жешката македонска претставничка (ФОТО)

Делегациите на сите 43 земји што ќе се натпреваруваат на годинашната „Евровизија 2018“ се веќе собрани во Лисабон, каде што од вчера започнаа...