агенција за филм

Пронајдени се 6 резултати на тема „агенција за филм“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Наследникот на Тозија е наивно затскривање на власта на незаконското работење на Агенцијата за филм во спрега со ДФРМ

Скандалозните и небулозни именувања на директори во институциите на културата никако да престанат. Владата на СДСМ продолжува да ги...
Вести

„Директорот на Агенцијата за филм јавно потврди дека Горјан Тозија, Милчо Манчевски, Лабина и Теона Митевски и други се партиски филмачии на СДСМ“

Комисијата на ВМРО-ДПМНЕ за Култура преку фејсбук статус пишува дека директорот на Агенцијата за филм јавно потврди дека ги етикетира...