агатангел

Пронајдени се 7 резултати на тема „агатангел“
Вести

Митрополит Агатангел: Оваа однародена власт насилно протурка смена на името и предизвика многу антидржавни чувства

Митрополитот на Повардарската епархија, Агатангел, ја нарече македонската власт однародена. -Малку подолг период оставив простор без...
Вести

Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот, македонскиот народ е столчен поради оваа ненародна власт

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, гостуваше Митрополит г. Агатангел кој што посочи дека македонскиот народ е столчен поради оваа...
Вести

Владиката Агатангел: Згрозен сум од насилството врз демократијата што го приреди Џафери, го поддржуваме претседателот Иванов

Православниот народ од Повардарската епархија е згрозен од насилството врз демократијата, приредена од Талат Џафери и неговите истомисленици...