афера мафија

Пронајдени се 32 резултати на тема „афера мафија“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалот „Мафија“ е само доказ плус дека Заев е заштитник на мафијата, а дека за Спасовски не важат законите

Зоран Заев од една страна зборува за европска агенда, од друга на дело покажува се само не постапки според европски вредности. Неговата...
Вести

„Осудените за аферата Мафија добија само 2 години казна и не беа обвинети за другите сторени дела затоа што така се договорени со вистинските нарачатели да се делат пасошите“

Осудените за лажните пасоши добија само по две години и не беа осудени и за другите дела ко ги сториле затоа што така се договорени со...
Вести

Нелоски: Смешната ситна акција на МВР беше покрената за да се фатат малите риби, а да се сокријат покрупните риби кои се во позадина со скандалот „Мафија“

„За мене лично чудно е да обвинителството во низа наврати досега за евидентни криминални дејанија и криминални отстапки за власта...
Вести

Милошоски: Аферата „Мафија“ ја загрози визната либерализација, Спасовски треба да поднесе оставка како најодговорен во МВР додека се случувал скандалот

Аферата „Мафија“ освен загрозување на визната либерализација, претставува дополнително нарушување на имиџот на Македонија во очите...
Вести

Николоски: Доколку функционерите вмешани во „Мафија“ не поднесат оставки, тогаш Македонија најверојатно ќе има реперкусии на патот кон ЕУ

Во вечерашното издание на емисија „Јади бурек“ кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар...
Вести

Николоски: Сите вработени во МВР кои имаат сознанија за поголем број на фалсификувани пасоши, а се плашат јавно да ги обзнанат, нека ги достават на адресата на ВМРО-ДПМНЕ

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Јади бурек“ кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Николоски: Со македонски пасоши се убивале луѓе и се пренесувала дрога, затоа ова е најголемата крими афера под диригенство на највисоките структури од власта

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски вечерва во „Јади бурек кај Јанко“, во ТВ Сонце во врска со аферата „Мафија“...