адвокат

Пронајдени се 36 резултати на тема „адвокат“
Вести

Маневски доби јавна опомена од Антикорупциска: Работел и како адвокат и ја извршувал функцијата претседател на Совет на општина Делчево

Државната комисија за спречување корупција јавно го опомени Драган Маневски поради судир на интереси. Како што се наведува во соопштението...
Вести

Адвокатот на Марадона: Брзата помош возеше половина час, 12 часа мојот клиент остана без надзор од лекарите, криминален идиотизам

Матијас Морла, адвокат на починатиот поранешен аргентински фудбалер Диего Марадона, ги критикуваше лекарите кои требаше да се грижат...
Познати

Тазе фарбаната коса му се растече по лицето- адвокатот на Трамп стана хит во светот за само неколку часа по прес-конференцијата

Адвокатот на Доналд Трамп Руди Џулијан вчера одржа прес-конференција на која требаше да ги открие сите докази за наводната масовна...
Хроника

Гостиварец му се заканувал на адвокатот на неговата сопруга со цел да ја повлече бракоразводната парница

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(51) од с.Колари, кичевско, поради постоење...
Вести

Страшевски: Конечно завладеа правото, поранешната судија-поротник Ивановска-Кочковска поднела неотповиклива оставка

Конечно во Македонија завладеа правото! Проработи “Слободата на совеста која е признаена насекаде“, вели адвокатот Јовица Страшевски...
Вести

СЈО си нарачува пресуди преку провладините медиуми: Објавен завршниот збор на обвинителката од СЈО, 10 минути пред истиот да заврши

Адвокaтката на новинарот Драган Павловиќ Латас, Анита Бегова која го зacтапува во предметот Тревник на Специјалното Јавно Обвинитeлcтвo...