администрација

Пронајдени се 34 резултати на тема „администрација“
Вести

Власта е неспосoбна да се справи со пандемијата, па сега реши да ги казнува вработените во државната администрација

Кризата предизвикана поради КОВИД-19 влијаe врз сите сектори во државата. Секојдневно сме сведоци како во државната администрација се...
Вести

Нови мерки: Угостителите ќе работат до 23 часот, администрацијата од дома, а јавниот превоз со преполовен капацитет

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот...
Вести

Јанушев: Се поочигледна е победата на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи имаме работа со една најнеспособна влада во историјата на Македонија

Во „ Утрински брифинг“ гостуваше генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој што посочи дека се е поочигледна победата на...
Вести

Незадоволството расте: Администрацијата во здравство утре на протест пред Министерството за здравство

Администрацијата во здравството, или вработени во Клинички, како и од други јавно здравствени институции ќе протестираат пред Министерството...
Вести

„Заев залудно се заканува на државната администрација, секоја нанесена неправда ќе ја исправиме со доаѓањето на власт“

Нема да говорам  само за оние суптилни закани, изживувања со дел од вработените во државната администрација на оние кои сакаат да му...
Вести

Ѓорчев: Кадровските списоци на СДСМ ја доведоа администрацијата до 150.000 вработени, а сега Заев најавува масовни отпуштања на професионалци

Со жалење можеме да констатираме дека во своето вчерашно интервју Зоран Заев најави масовно,  масовно бркање на луѓе кои што се професионалци...
Вести

„Ниту една уцена нека не ја смени вашата одлука да одберете правда за Македонија“-порака од Мицкоски до административците

На вечерашниот масовен митинг кој се одржа во Скопје, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посебен дел од своето обраќање издвои...