ацо пејовиќ

Пронајдени се 16 резултати на тема „ацо пејовиќ“
Познати

Вака изгледа вилата во која живее Ацо Пејовиќ – зданието вреди 800 илјади евра, а куќната помошничка дури и пред камерите не одмара (ВИДЕО)

Пејачот Ацо Пејовиќ важи за еден од најпопуларните фолкери на балканската естрада, неговите хонорари, но и бакшишите достигнуваат фрапантна...
Познати

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА АЦО ПЕЈОВИЌ – иако знаеше дека тоа се последните заеднички моменти одржа концерт во Скопје!

По кратко боледување, денеска почина таткото на Ацо Пејовиќ, пренесуваат српските медиуми. Популарниот пејач максимално професионално...
Познати

БИЛА НА ОПЕРАЦИЈА 6 ЧАСА: Ацо Пејовиќ низ солзи проговори за сопругата – целата естрада се собрала во болницата

Пејачот Ацо Пејовиќ еднаш изјави дека пред седум години поминал низ вистинска агонија, а неговата сопруга Билјана била на работ на смртта. –...
Комерцијални објави

Миленикот на публиката со голем концерт во Скопје: Ацо Пејовиќ на 26-ти март ќе ги пее неговите најголеми хитови и безвременските песни на Тома Здравковиќ!

Моментално еден од најбараните и најслушани пејачи на Балканот, Ацо Пејовиќ со голем солистички концерт на 26-ти март ќе се претстави...
Познати

Таа е една од трите ќерки на пејачот: Ацо Пејовиќ долго ја криеше од јавноста поради нејзината професија, а е вистинска убавица (ФОТО)

Српскиот пејач Ацо Пејовиќ ретко во јавноста може да се забележи со своите ќерки и тој нив ги крие од очите на јавноста речиси со години...
Познати

Пејовиќ со солзи во очите: Лекарот ми рече дека од илјада само една жена преживува, ги повика дури моите три ќерки за да се збогуваат од мајка им

Српскиот пејач Ацо Пејовиќ ги сподели најшокантните моменти во својот живот со публиката. -Ми рекоа дека од илјада, само еден преживува...
Познати

2020 го скрши: Српскиот пејач во еден месец ги загуби мајката и најдобриот пријател, а кога ја дознал вистината за сопругата се онесвестил

Српскиот пејач Ацо Пејовиќ им ги насолзи очите на гледачите откако во емисијата „премиера“ откри тажни моменти од оваа лоша 2020 година. Имено...
Познати

Опколен е меѓу четири жени: Вака изгледа една од ќерките на Ацо Пејовиќ која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Пејачот Ацо Пејовиќ од долгогодшниот брак со Биљана има три ќерки  – Магдалена, Марија и Ива, но никогаш не ги експонира во јавност. Најстара...
Познати

Реши да го прекине породилното боледување поради кумот- оваа понуда за Александра Пријовиќ не се одбива ниту на сон

Пејачката Александра Пријовиќ која неодамна замина на породилно боледување, одлучи да го прекине истото поради понудата која не смее...
Познати

Ќерката на познатиот пејач го фати бидермаерот на свадбата кај Пријовиќ- еве како таа ја сподели радосната вест (ФОТО)

Откако вчера целиот Балкан зборуваше за свадбата за која дозна речиси половина свет, денеска во центарот на вниманието се најде и ќерката...