аце коцевски

Пронајдени се 12 резултати на тема „аце коцевски“
Вести

СЕ ВОВЕДУВА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО ВЕЛЕС – граѓаните револтирани од градоначалникот Коцевски, „ние знаеме за кого НЕ ТРЕБА да гласаме“

Вчера започна да се монтираат табли за зонско паркирање во Велес. Според најавите на градските власти до крајот на летото ќе започне...
Вести

Арсовски до Костадинов: Двојазичноста не функционира , го погледнавтели видеото каде што не може да се разбере вашиот градоначалник со министер од коалицијата?

Дебатирајќи на темата Закон за јазици во вечерашното издание на дебатната емисија Клик Плус на телевизија 21, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Градоначалникот на Велес му се закани на министерот за образование: „Или преведете на македонски или ќе си заминам“ (ВИДЕО)

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, бурно реагираше на говорот на министерот за образование Арбр Адеми, кој на новинарско прашање...