абортус

Пронајдени се 19 резултати на тема „абортус“
Познати

„Мојот живот повеќе не е интересен“: Откако одекна веста дека Тања Савиќ двапати абортирала, искрено се огласи пејачката

Пејачката Тања Савиќ ретко кога зборува за својот приватен живот, но извори блиски до пејачката често за медиумите откриваат најразлични...
Живот и стил

Божјо чудо за малиот херој: Докторите советуваа абортус и предвидуваа смрт, но ова дете ги победи сите нивни прогнози

Ноа Вал успеа да преживее и покрај прогнозата на докторите кои 5 пати им предлагале на неговите родители да направат абортус. Шели и...
Вести

Усвоен новиот предлог-закон за прекинување на бременоста: Кога и како жените во Македонија ќе можат да абортираат?

На денешната 117-та седница, Владата на Република Македонија го прифати и усвои новиот Предлог-закон за прекинување на бременоста, кој...