Абдулаќим Адеми

Пронајдени се 4 резултати на тема „Абдулаќим Адеми“
Вести

Сочувство од Груевски за смртта на Адеми: Беше вреден, лојален и чесен човек, Македонија ќе го запомни како министер кој направи многу позитивни проекти и реформи

Поранешниот премиер Никола Груевски на социјалните мрежи изрази сочувство за смртта на екс министерот Адбулаќим Адеми, кој вчера беше...