27-ми април

Пронајдени се 37 резултати на тема „27-ми април“
Вести

Како може Вељаноски, Јанакиески и Ристовски да бидат организатори кога од 30.000 пораки нема никаква комуникација меѓу нив? – прашува адвокатот

„Вељаноски воопшто нема комуникација со обвинетиот Владимир Атанасовски, ниту со Никола Бошкоски. Триесет илјади пораки беа извадени...
Вести

Јовановски: Дел од тие луѓе коишто беа прогласени за „терористи“ беа амнестирани и гласаа за промена на Уставот

На вечерашната дебата на 24 Телевизија помеѓу поранешните пратеници Павле Богоевски и Крсто Јовановски, Јовановски посочи дека наводното...
Вести

“Главна ѕвезда“ во документарецот на телевизијата блиска до Вице Заев е снимателот кој за 27-ми април беше награден со вработување од Влада

Струмичката телевизија „Вис“ почна да ги објавува епизодите од документарниот серијал „27-ми април во прво лице“. Оваа телевизија...
Вести

Ќе им се суди на тие кои не побараа амнестија: Чавков, Дурловски, Лазаров, Ченто и Југ на 15-ти на обвинителна клупа

Судскиот  процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година продолжува на 15 јануари, но сега против...