27 април

Пронајдени се 91 резултати на тема „27 април“
Вести

Сведоци демонтираа уште една конструкција на Нинџа: Ристовски во критичниот период на 27-ми април не бил на осмиот кат во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Ново рочиште – нови деманти и негирања на искажаното од страна на Александар Василевски Нинџа за случувањата на 27-ми април 2017 година. На...
Вести

Мицкоски: 27 април е жестоко политички монтиран случај, видете кој направи влада и ќе согледате кој имал најголема корист од настаните

Народот на 27 април и неделите и месеците претходно се самоорганизираше, бројката варираше од неколку стотини до неколку илјади. Во дел...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Излегуваат на површина монструозните судски нарачки на Заев, случај граден на лажни искази, за кој има и награди – Русковска главен обвинител, а Кацарска уставен судија

Стручни вештаци потврдија дека случајот 27-ми април е граден врз основа на лажен исказ. Овој случај од СДСМ и Зоран Заев е брутално злоупотребен...
Вести

Нинџа не бил во штабот на ВМРО-ДПМНЕ пред настаните на 27-ми април: Вештак потврди дека омилениот сведок на Рускоска лажел

Според анализата на базните станици и мобилните телефони кои ги поседувал Александар Василевски Нинџа, станува се појасно и појасно...
Вести

Пратениците Митрески, Атанасов, Камберовски и Зендели потврдија дека Вељаноски седницата на „27 април“ ја водел согласно Деловникот и Уставот

Јован Митрески, Петар Атанасов, Алија Камберовски и Фадил Зендели на денешното рочиште за настаните од 27 април потврдија дека тогашниот...
Вести

Судството ја стартува кампањата на СДСМ за „режимот“: Почеток на судењето на „организаторите“ на 27 АПРИЛ

По скоро три години од настанот, денеска сосема „случајно“ во Кривичниот суд треба да  стартува судењето за организаторите на “27 април”....
Вести

Арсовски: Обвинението за 27 април е од политички – мотивирачки цели со цел да се оцрни одредена политичка структура од опозицијата

-Не е прва ситуација и не е прва прилика СДСМ да е таа која што обвинува и осудува за било кој случај. Нашиот став во однос на случувањата...
Хроника

Дали судот повторно предизборно заигра за власта? Одобрен обвинителниот акт за настаните во Собранието од 27 април

Дали судско-владината спрега повторно предизборно се активира? Дали судот влегува во дел од кампањата на власта, која соочена со безидејност...