2022

Пронајдени се 8 резултати на тема „2022“
Вести

Со динамика на Филипче Македонија ќе има 158.000 вакцинирани до 2022 година, а Хрватска до крајот на мај ќе има 70% вакцинирано население

Досега голем број на граѓани во регионот се вакцинирани против КОВИД-19, бидејќи самиот процес започна во некои држави дури од декември...
Фудбал

Катар вклучен во европските квалификации за СП 2022, ќе одигра пријателски натпревари со репрезентациите од А-групата

Фудбалскиот сојуз на Катар објави дека репрезентацијата на земјата ќе учествува во европските квалификации за СП 2022 надвор од конкуренција. Катар...