2022 година

Пронајдени се 14 резултати на тема „2022 година“
Занимливости

МОЖЕ ЛИ ПОЛОШО ОД ОВА – еве што предвидел Нострадамус за 2022 година, особено ќе ве полазат морници кога ќе го прочитате овој збор!

Од смртта на еден светски владетел, до катастрофалните земјотреси, познатиот француски филозоф Нострадамус не ја изоставил ниту 2022...
Хороскоп

Подгответе се, пристигнуваат тектонски промени на сите полиња: За овие 5 знаци 2022 година ќе биде година за памтење

2022 година ќе биде година на напредок и развој, но енергетски помирна од претходната, најавуваат астролозите. Сите ќе имаат големи шанси...
Хороскоп

На овие три хороскопски знаци во 2022 година среќата ќе им се насмевне и нивните животи би можеле да се променат на подобро

Според астрологијата, три хороскопски знаци ќе имаат успешна следна година. Во 2022 година среќата ќе им се насмевне и нивните животи...
Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Следното Светско првенство нема да се игра на лето- ФИФА соопшти во кој период ќе се одржи Мундијалот во Катар

Следното Светско првенство во фудбал нема да се игра на лето, туку ќе се игра во зимскиот период, кога температурите во Европа се ниски,...