15 јули

Пронајдени се 24 резултати на тема „15 јули“
Вести

Ѓорѓиевски: Времето на мафијаши заврши, после 15 јули следува одговорност за секој кој направил и најмал криминал во државава!

,Запалени 19 автомобили со молотови коктели во Штип”; ▪️,,Четири запалени автомобили вечерва во Скопје”; ▪️,,Нови 2 запалени автомобили...
Вести

Мицкоски од Куманово: По 15-ти јули започнуваме со една нова политика во која што ќе нема повластена политичка каста

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина...
Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува по победата на 15-ти јули да ги заложи сите капацитети од сферата на здравството, со цел подобрување на истото низ целата земја

Во рамките на посетата на Општина Бутел, остварив средба и со здравствените работници. Поразговаравме за здравствената криза предизвикана...
Вести

Мицкоски од Вевчани: На 15 јули заедно да ја победиме оваа пандемија од раководството на СДСМ предводено од Зоран Заев

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го посети Вевчани, при што оствари средба со мештаните и посочи дека на 15-ти јули...