11 октомври

Пронајдени се 27 резултати на тема „11 октомври“
Скопје

Арсовска го честита 11 Октомври со стара фотографија од времето кога Трајановски беше градоначалник: „75 години антифашизам“ (ФОТО)

Градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница направи катастрофална грешка во обид да го...
Вести

Мицкоски со честитка за 11 Октомври: Денешниот празник е најдобар доказ дека идеалот за Македонија и патриотизмот е најсилното оружје на еден човек

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод денешниот празник 11 Октомври – Денот на народното востание испрати честитка...
Вести

Мицкоски по повод 11.Октомври ќе положи свежо цвеќе кај Могилата на непобедените- меморијален комплекс во Спомен паркот на Револуцијата во Прилеп

По повод 11ти Октомври – Ден на народното востание на македонскиот народ, утре во 10:00 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...
Општини

Димитриевски: Ако некој сака да избрише дека сме се бореле против бугарскиот фашистички окупатор, тој тогаш историјата или не ја смета за своја, или има некаков друг проблем

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска положи свежо цвеќе пред спомен Костурница и се обрати пред присутните...
Вести

Арсовска со честитка по повод 11 Октомври: Овој ден е потсетник за нашата борба и непокор, имаме обврска да продолжиме по тој пат

Независниот кандидат за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница по повод денешниот празник...
Вести

На бугарскиот европратеник му смета и „11 Октомври“: Зошто на Заев му треба оваа антибугарска провокација сега?

Бугарскиот европратеник од редовите на партијата на Борисов и еден од највлијателните политичари во соседна Бугарија, Андреј Ковачев...
Вести

Чулев со честитка по повод 11 Октомври: На овој ден се слави пожртвуваноста на македонскиот народ за слобода и за создавање на самостојна и независна држава

На сите граѓани им го честитам денешниот државен празник, Денот на народното востание на македонскиот народ – 11 Октомври. На овој...
Македонија

Честит 11 Октомври – Македонија го одбележува денот на народното востание на македонскиот народ

Денеска се одбележува 11 Октомври, Денот на народното востание. Македонија одбележува 79 години од почетокот на антифашистичкото востание. Организираното...