четврток, 22. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Жртва на педофилот Епстајн тврди дека имала секс со синот на кралицата Елизабета

Жртва на педофилот Епстајн тврди дека имала секс со синот на кралицата Елизабета

Жртвата на милијардерот педофил Џефри Епстајн, Вирџинија Робертс тврдела дека имала секс со принцот Ендру кога имала 17 години откако ѝ дале вотка во ноќен клуб.

Во своето први ТВ интервју, сега 35-годишната Вирцинија тврдела дека во 2001 година едно утро ја разбудил Жислан Маквел, кој наводно ѝ рекол „денеска ќе се сретнете со принцот“.

Во тој момент не знаев дека ќе станам жртва на принц“, додала таа. Робертс тврдела дека со часови подоцна принцот Ендру ѝ давал алкохол на местото наречено Клуб Трамп.
Во клуот рекла дека принцот наводно Ѝи ги префрлил рацете преку неговото тело“.

-Принцот Ендру ми даде алкохол, беше во ВИП делот, прилично сум сигурна дека беше вотка. Ми кажуваше слатки зборив на уво и ме бакнуваше во врат“, рекла таа.
Принцот наводно повеќе пати ги негирал нејзините обвиненија, нарекувајќи ги „лажни“. Во разговор за НБЦ Њуз, Робертс тврдела дека Маквел ѝ рекол „Сакам да направиш за него она што го правиш за Епстајн.

Робертс тврди дека тогаш имала секс со принцот откако се вратиле дома од клубот.

„Почна да ми ги лиже прстите на нозете и стапалата. А, потоа влеговме во спалната соба и тој продолжи да ме бакнува.

Во претходниот извештај за судските документи, рекла дека таа и принцот Ендру се впуштиле во предигра во када, а потоа имале секс во спалната соба, пренесува Дејли Меил.

Коронавирус