среда, 31. мај 2023. Вести денес: 96
home Вести

Змија влегла во двор, и завршила претепана со метла: Храбрата мајка се борела силно со отровничката (ВИДЕО)

Змија влегла во двор, и завршила претепана со метла: Храбрата мајка се борела силно со отровничката (ВИДЕО)

Преплашена мајка од Тајланд го чистела дворот, кога забележала дека нешто се вртка во грмушката.

Тогаш кобра излезе од мракот и започна да се заканува дека ќе и пријде на неа и нејзините деца. Преплашената жена започнала да ја тепа кобрата со метла, откако змијата се обидела да и се приближи на своето семејство.

Кобрата наводно била долга 1,2 метри, а жената била во дворот со нејзините двајца малолетни синови. Снимките од безбедносните камери покажуваат мачна борба помеѓу мајка и отровна змија, во која, за среќа, несакан гостин се јаде на густиот крај.

Видеото може да го погледнете ТУКА.