понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Вести

ЖИВ ИСПЕЧЕН: Правел бизарен експеримент, а потоа почнало очајно врескање за помош (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Наеднаш слушнале силни повици за помош и тропање од внатрешната страна на лонецот.
ЖИВ ИСПЕЧЕН: Правел бизарен експеримент, а потоа почнало очајно врескање за помош (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Лим Ба себеси се претставуваше како видовит човек, па се обидел да направи бизарен тест за физичка издржливост.

Имено, тој е ставен во голем експресен лонец кој претходно бил загреан во врела вода, но тоа не заврши добро.

Овој слчај од 2017-та година ги потресе сите.

Тој тврдел дека ваков експеримент веќе има направено, а посочил и дека еднаш издржал 75 минути.

Кога влегол во лонецот за да го изведе бизарниот инцидент, околу него седеле неговите следбеници.

Наеднаш слушнале силни повици за помош и тропање од внатрешната страна на лонецот.

Кога го извлекле од таму, бил без свест, со страшни изгореници по целото тело.

Веднаш бил однесен во болница, а таму е само констатирана смрт. Докторите како причина за смртта наведуваат срцев удар.

Коронавирус