среда, 21. април 2021. Вести денес: 13
home Вести

Жена жив го запалила својот сопруг, откако ја злоставил нивната 7-годишна ќерка

Жена жив го запалила својот сопруг, откако ја злоставил нивната 7-годишна ќерка

Ванеса Џексон е името на 40-годишната жена од САД, која е уапсена за напад и закани по живот врз нејзиниот сопруг 52-годишен Винсент Филипс, кого се обидела жив да го запали.

Таа чекала да заспие сопругот, па го полила со бензин и го запалила, а причината за тоа били откако тој претходно ја злоставил нивната 7-годишна ќерка.

Ванеса ја призна вината и раскажа дека одлучила да го запали жив, затоа што доколку го убиеше со оружје многу лесно и без мака ќе умрел, а тој не заслужувал брзо и лесно умирање.

Винсент го преживеа нападот, но се здоби со изгореници од висок степен, а против него ќе биде подигнато обинение за педофилија, како и за сексуален напад врз малолетно лице.

Коронавирус