вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 108
home Вести

Жена уби три лица пред да се самоубие во Мериленд

Жена уби три лица пред да се самоубие во Мериленд

Три лица загинаа, а тројца беа повредени синоќа при пукање во американската држава Мериленд. Тоа го соопшти шерифот на округот Харфорд Џефри Галер.

Сторителот е 26-годишна жена која работела во магацин на фармацевтска компанија во градот Абердин. Од непознати причини, таа отворила оган со пиштол кон своите колеги, кратко време по 9 часот по локално време, пред да го насочи оружјето кон себеси. 

Коронавирус