вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Жена се породи среде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Жена се породи среде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Либанката Емануела се подготвувала секој момент да се породи во болницата „Свети Џорџ“ во Бејрут , кога експлозијата го погоди главниот град на Либан.

Нејзиниот сопруг Едмонд го сними застрашувачкиот момент на камера. Нивниот син, Џорџ, пристигна набргу после трагичната експлозија , во која досега загинале 154 луѓе.

Мајката и бебето се во добра состојба , со оглед на состојбата во градот.