среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 95
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Жена намерно удри во џип, за да спаси семејство со бебе

Жена намерно удри во џип, за да спаси семејство со бебе

Американската полиција од феникс објави видео како од акционен филм , во кое жена во автомобил намерно се забива во џип во движење , за да ги спаси пешаците меѓу кои и бебе во количка.

Како што може да се види на видеото, на крстосницата е запалено црвено светло , а двајца пешаци ја преминуваат улицата и туркаат бебешка количка. Во еден момент, околу шест секунди подоцна, џип управуван од Ернесто Отанез Овесо поминува со голема брзина на црвено и вози директно кон пешаците. Сепак, тогаш на него налетува Шевролет Круз управуван од 27-годишна девојка. Таа не забавува, туку го удира џипот и го отфрла.

Во видео снимката, полицијата од Феникс веќе ја прогласи девојката со „Шевролет“ за „хероина“. Инаку, несреќата се случила доцна вчеравечер, а според полицискиот извештај, Овесо избегал од несреќата со џипот со сопатникот. Откако бил фатен, било утврдено дека Овесо е под дејство на опијати, а во џипот бил пронајден пиштол. Девојката со „Шевролетот“ е повредена, но не е во опасност.

Коронавирус