петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Вести

Жена-монструм: Си го убила сопругот, а кога ќе дознаете како го направила тоа нема да верувате! (ВИДЕО)

Жена-монструм: Си го убила сопругот, а кога ќе дознаете како го направила тоа нема да верувате! (ВИДЕО)

Американката Лана Клејтон е упасена по неколку дена откако во нивниот дом било најдено телото на сопругот. 52-годишната жена од Северна Каролина го отрула 64-годишниот сопруг така што неколку дена во пијалоците му ставала капки за очи.

Таа е приведена откако во телото на мажот била најдена супстанца што упатувала на труење.

Лана Клејтон признала во полицијата дека ги труела сопругот без негово знаење, но не се знае мотивот за убиството. Соседите знаеле дека мажот починал дома кога паднал од скали. Бил погребан во дворот на имотот каде што живеел со сопругата. Полицијата се посомневала во причината за смртта и открила дека жената е виновна.

Понатамошната истрага утврдила дека во 2016-та година жената со самострел го погодила мажот во глава додека спиел. Жената рекла дека било случајно и дека мажот психички ја злоставувал, но не ја тепал.

Сомневањата почнале кога се дознало дека само Клејтон ќе располага со имотот на сопругот, чија куќа вредела 800.000 долари.