сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Земјотрес во Мексико

Земјотрес во Мексико

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужнио дел на Мексико, а за сега нема информации за евентуално повредени луѓе или причинета материјална штета.

Епицентарот на земјотресот бил на 14 километри југоисточно од Тонала, со население од 85.000 луѓе, на длабочина од 92 километри.

Тонала се наоѓа во мексиканската држава Чијапас.

Коронавирус