петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Земјотрес во Мексико

Земјотрес во Мексико

Земјотрес со интензитет од 5,1 степени по Рихтер ја погоди мексиканската држава Гереро што се наоѓа во југозападниот дел на земјата.

Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени. Земјотресот беше почувствуван и во делови од Мексико Сити.

Земјотресот е регистриран на 19 километри северно од градот Атајак де Алварес, на длабочина од 10 километри, соопшти мексиканската сеизмолошка служба.

Коронавирус