петок, 25. ноември 2022. Вести денес: 27
home Вести

Земјотрес во Канада, почувствуван и во Детроит

Земјотрес во Канада, почувствуван и во Детроит

Земјотрес со интензитет од 3,6 степени по Рихтеровата скала го погоди јужниот дел на Канада, а бил почуствуван и во Детроит, соопшти американскиот Геолошки институт.

Земјотресот е регистриран во близина на Амерсбург, во покраината Онтарио, град со околу 21 илјада жители.

Засега нема податоци за евентуална материјална штета. (МИА)

 

Коронавирус