среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес во Јапонија, има опасност од цунами

Земјотрес во Јапонија, има опасност од цунами

Земјотрес со интензитет од 6,8 степени денеска го погоди северозападниот дел на Јапонија, соопшти јапонската агенција за метеорологија.

Издадено е и предупредување за цунами.

Епицентарот на земјотресот бил во областа Јамагата.

Коронавирус