вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес во Хрватска

Земјотрес во Хрватска

Сеизмолошката служба на Хрватска соопшти дека денеска е регистриран земјотрес со интензитет од 3,2 степени според Рихтеровата скала во близина на Крижевац.

Епицентарот на земјотресот бил на девет километри североисточно од Крижевац.

Земјотресот бил почувствувам и во Крижевац, Копривница и околината.

Коронавирус