недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 65
home Вести

Земјотрес во Чиле

Земјотрес во Чиле

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа околу 50 километри југоисточно од градот Кокимбо во Чиле, соопшти денеска Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 25 километри.

Коронавирус