сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 59
home Вести

Земјотрес со јачина од шест степени во морето крај Перт

Земјотрес со јачина од шест степени во морето крај Перт

Земјотрес со јачина од 61,степен е регистриран денеска на илјада километри во морето крај австралискиот град Перт, соопшти Геолошката служба на САД.

Земјотресот бил на длабочина од 33 километри.

Коронавирус