понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 125
home Вести

Земјотрес со јачина од шест степени во Чиле

Земјотрес со јачина од шест степени во Чиле

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала денеска ја стресе областа недалеку од северниот брег на Чиле.

Земјотресот бил на длабочина од 105 километри, објави германскиот истражувачки геолошки центар, пренесува Ројтерс.

Засега нема информации за штети или загинати.

Коронавирус