четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 154
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

Во живо

Мицкоски и Мисајловски ја промовираат програмата во скопски Чаир

home Вести

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер денеска ја погоди областа на брегот на Еквадор.

Земјотресот се случил на 27 километри северно од градот Санта Елена, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 18, 5 километри ,пренесе Ројтерс.

Парламентарни избори 2020