петок, 30. јули 2021. Вести денес: 41
home Вести

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер денеска ја погоди областа на брегот на Еквадор.

Земјотресот се случил на 27 километри северно од градот Санта Елена, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 18, 5 километри ,пренесе Ројтерс.

Коронавирус