четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер на границата меѓу Чиле и Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер на границата меѓу Чиле и Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди пограничната област меѓу Аргентина и Чиле, соопшти Германскиот истражувачки центар за геолошки науки (ГФЗ).

Епицентарот на земјотресот бил регистриран на длабочина од 162 километри.

Засега нема информации за причинета материјална штета или повредени и загинати луѓе.

Коронавирус