среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Вести

Земјотрес регистриран во Романија

Земјотрес регистриран во Романија

Земјотрес со интензитет 4,4 степени според Рихтеровата скала синоќа пред полноќ е регистриран во Романија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на пет километри југоисточно од градот Негрешти, на длабочина од два километра.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Коронавирус