петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес регистриран на Камчатка

Земјотрес регистриран на Камчатка

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Епицентарот на земјотресот бил на 94 километри од градот Петропавловск-Камчатски на длабочина од 20 километри.

Нема информации за евентуално настрадани луѓе и причинета материјална штета.

Коронавирус