среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Земјотрес регистриран на Гуам

Земјотрес регистриран на Гуам

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на брегот на Гуам во Тихи Океан, соопшти американскиот Геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил околу 41 километри северозападно од селото Лиго, на длабочина од околу 67 километри.

Се уште нема информации за евентуално настрадани луѓе и причинета материјална штета на островот на кој живеат 210.000 луѓе.

Исто така не е објавено предупредување за појава на цунами.

Парламентарни избори 2020