среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 163
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Земјотрес регистиран на Камчатка

Земјотрес регистиран на Камчатка

Земјотрес со интензитет од 5,4 стерпени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Камчатка, на рускиот Далечен Исток, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот на земјотресот бил на 241 километар североисточно од градот Петропавловск-Камчатски на длабочинао д 10 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви и за причинета материјална штета. По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами.

Коронавирус