понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Земјотрес од 6,7 по Рихтер на Аљаска

Земјотрес од 6,7 по Рихтер на Аљаска

Земјотрес со интензитет од 6,7 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аљаска.

Епицентарот бил на длабочина од 10 км.

Засега не е издадено предупредување за цунами.

Коронавирус