понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Земјотрес од 6,6 степени по Рихтер ја погоди Куба

Земјотрес од 6,6 степени по Рихтер ја погоди Куба

Силен земјотрес со јачина од 6,6 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Куба.

Епицентарот на земјотресот беше на 48 километри југоисточно од регионот Баракоа, на длабочина од два километра. Засега нема информации за повредени или материјална штета.

ЕУРО 2020

Македонија