понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 22
home Вести

Земјотрес ја стресе Калифорнија

Земјотрес ја стресе Калифорнија

Земјотрес доцна синоќа ја погоди јужна Калифорнија.

Според информациите од американскиот Геолошки институт, земјотресот бил со јачина од 4,6 степени според Рихтер со епицентар во близина на Лос Анџелес.

Засега нема информации за жртви и причинета материјална штета.

Коронавирус