петок, 30. јули 2021. Вести денес: 157
home Вести

Земјата се отвори и проголта автомобил (ВИДЕО)

Земјата се отвори и проголта автомобил (ВИДЕО)

Неверојатна снимка забележана на 4-ти јули во американската држава Вирџинија шокираше многумина.

Имено на неа се гледа автомобил кој паднал во дупка која оддеднаш се појавила на патот.

Земјата се отворила баш пред автомобилот, па тој пропаднал. На почетокот на видеото се гледа мал дел од црвениот автомобил, но по неколку секунди пропадна уште подлабоко.

Засега не е позната причината за пукање на асфалтот.

Коронавирус