вторник, 3. август 2021. Вести денес: 70
home Вести

ЗЕМЈАТА РАСПУКА НА ДВА ДЕЛА: Мексико пред неколку минути го погоди земјотрес од 7.7 степени- од овие снимки нема да заспиете!

ЗЕМЈАТА РАСПУКА НА ДВА ДЕЛА: Мексико пред неколку минути го погоди земјотрес од 7.7 степени- од овие снимки нема да заспиете!

Речиси незапаметен земјотрес пред неколку минути го потресе Мексико.

Светските медиуми веќе започнаа да споделуваат твитови во врска со потресот.

Поради тоа што епицентарот на потресот бил во вода не се исклучува можноста од цунами.

Веќе граѓаните започнаа да споделуваат и видеа од распуканата земја, погледнете.

Коронавирус