среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Железничка несреќа во Турција

Железничка несреќа во Турција

Пет вагони од патнички воз излетаа денеска од шините во реонот на местото Такирдаг во северозападна Турција, во близина на границата со Грција.

Според агенциајта Анадолија, при несреќата има загинати и повредени патници.

Телевизјата Си-Ен-Ен Турк јави дека несреќата била предизвикана при уривање на мост.

Возот, во кој имало околу 500 патници, тргнал од Истанбул.

Коронавирус