вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 50
home Вести

Железничка несреќа во Германија, две лица загинаа

Железничка несреќа во Германија, две лица загинаа

Најмалку две лица загинаа синоќа при судир на товарен и патнички воз во јужна Германија.

Германската железница соопшти дека несреќата се случила на линијата помеѓу Инглоштат и Аугзбург во Баварска.

Во железничката несреќа неколку лица се повредени.

 

Локални избори 2021