вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 153
home Вести

Железничка несреќа во Германија, две лица загинаа

Железничка несреќа во Германија, две лица загинаа

Најмалку две лица загинаа синоќа при судир на товарен и патнички воз во јужна Германија.

Германската железница соопшти дека несреќата се случила на линијата помеѓу Инглоштат и Аугзбург во Баварска.

Во железничката несреќа неколку лица се повредени.