понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Вести

Заврши средбата Путин – Трамп

Заврши средбата Путин – Трамп

По два часа и 10 минути заврши средбата помеѓу рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп.

Следат разговори во проширен состав односно работен ручек, повторно зад затворени врати.

Коронавирус